تبلیغ گوگل

تبلیغ گوگل را به روش های متفاوتی میتوان انجام داد . یک روش ادوردز گوگل Google Adwords است و راه دیگر سئو سایت را ارتقاء دادن می باشد .

سئو و بهینه سازی وب سایت بلندمدت و دائمی است حال آنکه در صورتی که بودجه ادوردز Adwords شما تمام شود نمایش تبلیغات در صفحه اول گوگل قطع خواهد شد .

زود بازده ترین روش خرید تبلیغات کلیکی گوگل می باشد. شما میتوانید با خرید تبلیغات کلیکی گوگل در کمتر از یک ساعت در صفحه اول لیست نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوید و کسب و کارتان را به مشتریانی که به دنبال شما میگردند معرفی کنید .

تبلیغات از طریق گوگل

موثرترین نوع تبلیغات کلیکی تبلیغ گوگل می باشد. شما میتوانید با تبلیغات در گوگل در کمتر از یک ساعت در صفحه اول لیست نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوید و کسب و کارتان را به مشتریانی که به دنبال شما میگردند معرفی کنید .

تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز Google Adwords به این صورت می باشد که مبلغی در ازای نمایش و یا کلیک سایت شما برای عبارات کلیدی مورد نظر شما به گوگل پرداخت می گردد که این نتایج در گوگل با عبارت Ad مشخص می گردند.

تبلیغات سایت در صفحه اول گوگل

گوگل به عنوان پربازدید ترین موتور جستجو جهان یکی از بهترین سایت هایی می باشد که می توانید توسط آن تبلیغات وب سایت خود را انجام دهید که در این روش تبلیغات وب سایت شما برای کلمات جستجو شده و مربوط به زمینه فعالیت شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود. وب سایت شما به دو صورت در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود که روش اول به پرداخت هزینه می باشد به گوگل برای تبلیغ سایت در صفحه اول گول شما به گوگل هزینه پرداخت می نماید تا تبلیغ سایت در صفحه اول گوگل در نتیجه جستجوها نمایش داده شود این روش Adwords نامیده می شود.

در روش دوم سئو کار که به زبان عامیانه به آن تبلیغ کار گوگل هم گفته میشود بر روی وب سایت شما عملیات سئو و بهینه سازی وب سایت انجام می گردد تا وب سایت شما برای کلمات کلیدی مربوط به سایت شما صفحه اول گوگل باشد که گوگل وب سایت هایی را که در نتایج اصلی آن نمایش داده می شود به این عملیات سئو گفته می شود.

کدام تبلیغ در گوگل مناسب من است ؟

چیزی که ما با استفاده از کسب تجربه در سالهای متمادی بدست آورده ایم و می دانیم این است که اگر استراتژی بازاریابی اشتباهی را انتخاب کنید در نهایت میزان زیادی از بودجه و زمان تان را هدر می دهید و ضرری که خواهید کرد بسیار بیشتر از سود مورد نظر است.

درست است که جستجوهای پرداختی به برندها کمک می کند به اهدافی که می خواهند برسند، اما همیشه باید به تفاوت میزان ترافیک کسب شده از طریق جستجوی ارگانیک و جستجوی پرداختی توجه شود. علاوه بر این اگر بخواهیم به این موضوع از دید دیگری نگاه کنیم، هنگامی که برند یا بیزینسی از تبلیغات کلیکی استفاده می کند، در واقع این وبسایت برند یا بیزینس است که مورد تبلیغ قرار می گیرد .

اما گاهی شما زمان کافی برای رسیدن به رتبه اول گوگل را ندارید. در این صورت شما می توانید راه دوم یعنی تبلیغات در گوگل را به کار ببرید. در این صورت شما تبلیغاتی هدفمند و کم هزینه در گوگل خواهید داشت که هر یک از مشتریان و مخاطبان شما که کالا یا خدمات شما را در گوگل سرچ کنند، تبلیغ شما اولین انتخابی است که به آنها نمایش داده خواهد شد.
بدین ترتیب شما می توانید با صرف هزینه اندک (حتی مطابق با هر کلیکی که روی تبلیغ شما در گوگل می شود) به رتبه اول گوگل ارتقا پیدا نمایید.

در برخی انواع تبلیغات در گوگل شما برای نمایش دادن تبلیغتان در گوگل هیچ وجهی را به گوگل نمی پردازید، بلکه فقط هنگامی هزینه می پردازید که افرادی که کلید واژه شما (مثلاً خرید لپ تاپ) را سرچ کرده اند، روی سایت شما (لینک تبلیغ شما در گوگل) کلیک نمایند و وارد سایت شما گردند.

آیا تبلیغات گوگل تاثیری بر سئو سایت ما دارد ؟

خب، سوالی که اکنون پیش می آید این است که تکلیف تبلیغات در گوگل چیست؟ تبلیغات در گوگل جزو کدام یک از یک فاکتورهای رتبه بندی قرار می گیرد؟ آیا لینک های تبلیغاتی که در خود وب سایت گوگل نمایش داده می شوند (که یقیناً معتبرترین سایت نیز هست) برای سایت هدف به عنوان بک لینک شناخته می شود؟ آیا تاثیر تبلیغات در گوگل بر سئو سایت مستقیم است؟

اگر بخواهیم در یک کلمه این سوالات را جواب دهیم، پاسخ ما یک خیر محکم و قاطع است! لینک های گوگل ادز به عنوان بک لینک برای وب سایت شناخته نخواهند شد و ربات‌های گوگل به هیچ عنوان لینک های تبلیغاتی (چه در گوگل و چه در وبسایت های تبلیغاتی دیگر) را به عنوان بک لینک برای یک وب سایت به حساب نخواهند آورد.

لینک‌های تبلیغاتی که در گوگل نمایش داده می‌شوند لینک‌های Nofollow هستند و علاوه بر آن، چون در فریم‌های تبلیغاتی هستند، به طور کلی از دید ربات‌های خزنده گوگل، مخفی خواهند بود. پس، اگر تا امروز تصور می‌کردید که با نمایش تبلیغات در گوگل می‌توانید رتبه سایت خود را در نتایج جستجو بهبود بخشید، باید به شما بگویم که تصورتان کاملاً اشتباه بوده است.

جالب است بدانید که این دو در کنار هم بسیار خوب عمل می کنند، اما اکثر اوقات، این کار برای بسیاری از برندهای کوچک شدنی نیست. بنابراین تحت چنین شرایطی بخصوص برای برندهای کوچکتر منطقی است که در ابتدا به فعالیت های سئو بپردازید قبل از این که بخواهید از متدهای تبلیغات پرداخت به ازای کلیک استفاده کنید.

سوالات متداول :

امروزه شبکه های اجتماعی به لطف گوشی های هوشمند به سادگی در دسترس عموم قرار گرفته و کار با آن ساده تر از قبل شده به ویژه اینستاگرام و تلگرام از همه پر طرفدار تر است البته در کشور ما از این رو ما به دو سوال مهم در این زمینه پاسخ داده ایم

تبلیغ کانل تلگرام در گوگل :

تبلیغ کانل تلگرام در گوگل در کنار استفاده از روش های مختلف تبلیغاتی و عضو گیری ، از روش هایی است که صاحبان کسب و کار ها به تازگی به آن روی آورده اند. اما در این میان نکته ای وجود دارد که باید حتما به آن توجه داشته باشید و آن این است که: ” وقتی شما قصد تبلیغ کانال تلگرام در گوگل را دارید باید از طریق یک سایت معتبر و یک رپورتاژ خبری یا یک بنر تبلیغاتی انجام دهید.” موضوع مهمی که در این میان وجود دارد، استفاده از سایت های معتبر با موضوع های مرتبط با کانال تلگرام شماست؛ چرا که اگر شما تبلیغات خود را در یک وبسایت بی اعتبار که موضوع آن هیچ ربطی به موضوع کانال شما ندارد منتشر کنید، نتیجه معکوس خواهد گرفت و رتبه کانال تلگرام شما در گوگل افت پیدا می‌کند.

تبلیغ پیج اینستاگرام در گوگل :

گوگل یکی از پربازدیدترین موتورهای جستجو را دارا است و ثبت کردن پیج اینستاگرام در آنجا به افزایش بازدیدکنندگان کمک بسزایی می کند. برای تبلیغ پیج اینستاگرام در گوگل باید پیج را ثبت کرد از طرفی هم ثبت کردن اکانت اینستاگرام در گوگل کار ساده‌ای نیست زیرا نه گوگل و نه خود اینستاگرام اجازه ایندکس شدن محتوای پیج را نمی دهند، ولی این مشکلی نیست که نتوان آن را حل کرد.

آیا تبلیغات ارزان در گوگل امکان پذیر است ؟

تبلیغات ارزان در گوگل مخاطبان فراوانی دارد و بایستی بدانید که تعرفه تبلیغات در گوگل با توجه به هزینه دلار نوسان دارد برای تبلیغات ارزان در گوگل می توانید با کارشناسان فراز وب در تماس باشید .

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با طراح