طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی به صورت حرفه ای نیازمند تیمی حرفه ای است که بتواند تمامی اصول در طراحی سایت را رعایت کرده و طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای را به شما تحویل دهد. به همین جهت شما باید در انتخاب تیم طراحی وب سایت فروشگاهی خود نهایت دقت را به خرج دهید تا بتوانید بهترین و حرفه ای ترین طراحی سایت فروشگاه آنلاین را تجربه کنید.

با افزایش وب سایت های فروشگاهی و همچنین افزایش تمایل مشتریان به این سبک سفارش، وب سایت فروشگاهی و تاثیر آن در فروش محصولات و شناخته شدن برند، انکار ناپذیر می باشد. طراحی سایت فروشگاه اینترنتی باید به نحوی باشد که حس اعتماد و امنیت در خرید را به کاربر القا نموده و او را تبدیل به مشتری دائمی نماید.
نحوه ی برخورد با مشتریان به خصوص در اولین مراجعه، تاثیر بسیار زیادی در جذب آنها خواهد داشت. این امر در فروشگاه آنلاین هم صدق می کند. طراحی وب سایت باید بر اساس عناصر بصری مناسب، اصول روان شناسی خرید، استراتژی فروش مناسب انجام شود. چنین طراحی سایت حرفه ای نمی تواند تاثیر مثبتی در جهت جذب مشتریان فروشگاه آنلاین شما خواهد داشت.

شرکت ها به جهت ساخت سایت فروشگاهی معمولا به شما دو پیشنهاد استفاده از قالب های آماده یا سفارش قالب اختصاصی را می دهند. توجه داشته باشید که استفاده از قالب های آماده در طراحی وب سایت فروشگاهی به معنای عدم امکان شخصی سازی نیست بلکه قالب های آماده بر اساس ماهیت کسب و کار شما باید تغییراتی داشته باشند.
اما استفاده از خدمات طراحی قالب اختصاصی در ایجاد وب سایت فروشگاهی نیازمند هزینه بیشتر و تیم حرفه ای تر خواهد بود. قالب اختصاصی در ایجاد وب سایت فروشگاهی بر اساس نیاز شما طراحی می شود. در واقع اگر که کسب و کار شما، منحصر به فرد بوده و قالب های آماده به کار شما نمی آیند یا می خواهید در کسب و کار خود خاص و ویژه جلوه کنید می توانید از قالب های اختصاصی به جهت ایجاد وب سایت فروشگاهی بهره مند شوید.

چرا طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ؟

تمام ابعاد و فرآیند بازار را که بتوان با اینترنت و تکنولوژی web انجام داد، تجارت الکترونیکی می گویند بطور کلی واژه تجارت الکترونیک اشاره به معاملات الکترونیکی می نماید که از طریق شبکه های ارتباطی انجام می پذیرد. ابتدا، خریدار یا مصرف کننده به جستجوی یک مغازه مجازی از طریق اینترنت می پردازد و کالای را از طریق web یا پست الکترونیکی سفارش می دهد. نهایتاً کالا را تحویل می گیرد. تجارت الکترونیکی یعنی انجام مبادلات تجاری در قالب الکترونیکی.
تجارت الکترونیک، انجام کلیه فعالیت های تجاری با استفاده از شبکه های ارتباطی کامپیوتری، بویژه اینترنت است. بوسیله تجارت الکترونیک، تبادل اطلاعات خرید و فروش و اطلاعات لازم برای حمل و نقل کالاها با زحمت کمتر و تبادلات بانک با شتاب بیشتر انجام خواهد شد. شرکت ها برای ارتباط با یکدیگر، محدودیت های فعلی را نخواهند داشت و ارتباط آنها با یکدیگر ساده تر و سریع تر صورت می گیرد. ارتباط فروشندگان با مشتریان می تواند به صورت یک به یک با هر مشتری باشد البته با هزینه بسیار کمتر از تجارت سنتی.

امکانات مورد نیاز در طراحی سایت فروشگاهی

 • سیستم سبد خرید
 • دسته بندی محصولات
 • قابلیت اتصال به درگاه بانکی
 • اطلاع از خرید به صورت ایمیل
 • طراحی سایت ریسپانسیو
 • قابلیت ثبت نظر
 • امکان مقایسه محصولات
 • امکان فیلتر کردن محصولات بر اساس ویژگی های دلخواه
 • روش های خرید و ارسال
 • مدیریت حساب های بانکی
 • لیست علاقه مندی ها
 • حساب مجازی
 • مدیریت سفارش ها و پرداخت ها
 • برنامه چاپ خودکار سفارش
 • یکسان سازی با برنامه حسابداری و انبار داری
 • امکان اعمال تخفیفات
 • مدیریت واحد های پولی
 • امکان درج قیمت متفاوت برای نوع خاصی از مشتریان

تفاوت ها در طراحی وب سایت فروشگاهی

ظاهر طراحی سایت فروشگاهی از جهاتی بی شباهت به یک مغازه لوکس نیست. به این صورت که صفحه اصلی سایت فروشگاهی به مانند ویترین مغازه ها شامل گلچینی از بهترین محصولات و اجناس است و با دیدن آن دیدی کلی از تمام محصولاتی که می توان در سایت یافت می دهد. از تفاوت های دیگر سایت های فروشگاهی با سایر سایت ها نحوه مدیریت سایت های فروشگاهی است. نحوه مدیریت سایت های فروشگاهی باید به گونه ای باشد که به آسانی بتوان تغییرات را در آنها اعمال کرد زیرا ممکن است یک سایت فروشگاهی هر روز و یا حتی در روز چند بار مجبور به اعمال تغییراتی در قیمت ها و موجودی و نوع کالا و غیره شود. برای اینکه این بروز کردن لحظه ای برای صاحبان سایت های فروشگاهی وقت گیر نبوده و بدل به یک دغدغه نشود، باید در طراحی سایت فروشگاهی راهکارهای مناسب اندیشیده شود .

معرفی و امکان معرفی محصولات

از دیگر جذابیت هایی که طراحی سایت فروشگاهی می تواند داشته باشد امکانات مختلفی است که بر حسب نیاز صاحب سایت در آن گنجانده می شود. این امکانات نظیر امکان مقایسه کالاها و خدمات، نقد و بررسی، فروش های ویژه روزانه و تخفیف هایی جهت مناسبت ها و گارانتی و دریافت نظرات خریداران در مورد کالاها می تواند برای بازدید کنندگان بسیار جذاب باشد.

در اختیار داشتن آمارهای کامل و تفکیک شده

طراحی سایت فروشگاهی برتری های دیگری نیز نسبت به سایت های معمولی دارند. یکی از مهم ترین برتری ها امکان آمارگیری جامع و تفکیک شده از بخش های مختلف سایت و انجام کلیه محاسبات نظیر درآمد و فروش و کنترل موجودی انبارها در بازده های زمانی مختلف و همچنین تحلیل کالاهای مورد علاقه ی خریداران یا ثبت سفارشات است که اطلاعات جامعی که قابلیت پیاده سازی بر روی جداول و نمودارها نیز دارند را جهت بهبود کسب و کار در اختیار مدیران سایت ها قرار می دهد.
در وب سایت فروشگاهی باید نکاتی را مد نظر قرار داد که باعث بهتر شدن این سایت ها می شوند. از جمله مهمترین این موارد می توان به طراحی سایت ریسپانسیو اشاره کرد.

مزیت های سایت فروشگاه اینترنتی

اگر طراحی وب سایت فروشگاهی هیچ مزیتی نداشت، سایت هایی مانند دیجی کالا محکوم به شکست بودند. سایت فروشگاهی در هر مقیاسی مزایای فراوانی را به همراه دارد که این مزایا سبب شده است تا راه اندازی سایت فروشگاهی به عنوان نیاز بسیاری از کسب و کارها در نظر گرفته شود. هر اندازه که شما بیشتر از مزایای وب سایت فروشگاه آنلاین بدانید، بیشتر راغب خواهید شد که طراحی سایت فروشگاهی را انجام دهید.

سایت فروشگاه آنلاین سبب می شود تا اعتبار کسب و کار شما به صورت چشمگیری افزایش یابد.
شما به واسطه راه اندازی سایت فروشگاهی بستری مناسب به جهت ارائه خدمات خود خواهید داشت.
سایت فروشگاهی به منزله ارائه کاتالوگی کاربردی و قابل تغییر است.
راه اندازی سایت فروشگاهی به شما اجازه می دهد تا به گستره بیشتری از مشتریان دسترسی داشته باشید.
شما می توانید کالا و خدمات خود را به صورت ۲۴ ساعت به افراد ارائه کنید.
با طراحی سایت فروشگاهی دیگر محدود به زمان نخواهید بود.
محدودیت مکانی در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی وجود نخواهد داشت.
سایت فروشگاهی به شما امکان ارتباط نزدیکتر با مشتریان را می دهد.
شما با توسط فروشگاه اینترنتی می توانید دغدغه های کاربران و مشتریان خود را بشناسید.
وفاداری مشتریان شما به واسطه فروشگاهی بیشتر خواهد شد.
با هزینه بسیار محدود می توانید در طراحی سایت فروشگاهی موفق شوید.
هزینه های نیروهای کار با طراحی وب سایت فروشگاهی کاهش می یابد.
شما با  فروشگاه اینترنتی دیگر محدود به یک شهر یا یک کشور نخواهید بود.
سایت فروشگاه آنلاین هر زمان که بخواهید می توانید اطلاعات محصولات خود را تغییر دهید.
سایت فروشگاهی به شما شناخت بیشتری از نیاز مشتریان ارائه می کند.
شما توسط فروشگاه اینترنتی می توانید امکان مقایسه را برای کاربران خود فراهم کنید.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

قیمت طراحی سایت فروشگاهی با توجه به استانداردهای برنامه نویسی، جذابیت و کیفیت طراحی، نیازها و خواسته های مشتری و… تعیین می شود. هزینه طراحی سایت های فروشگاهی فراز وب متغیر می باشد. در واقع قیمت طراحی سایت شما متناسب با خدمات ارائه شده است. هزینه طراحیفروشگاه آنلاین فراز وب با توجه به استفاده از تکنولوژی های روز دنیای طراحی سایت و سئو، مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با طراح